Árva- és elárvult tinédzserekért szervezett Jótékonysági Rendezvénysorozat

A tinédzserek korszakát kritikusan szenzitív időszaknak tekintjük, hiszen áthidaló szerepe van a gyermekkor és felnőttkor között. A lelki egészség kialakulásának sok szála fűződik ehhez a kihagyhatatlan fejlődési periódushoz, így idén értük szervezünk mindent!

Tinédzsereink jelenleg középiskolai éveiket töltik és hamarosan számukra is elérkezik a várva várt „18.” év küszöbe. Régen, amikor egy fiatal felnőtté vált, „elment” szerencsét próbálni. A mesében a szülők útravalóra csomagoltak egy kis „hamuban sült pogácsát és bort”. Édesanyjuktól a pogácsát kapták, édesapjuktól pedig a bort. Fontos szimbolikus útravaló egy fiatalnak, hiszen az élet útján próbák közt jó, ha van mit elővenni a tarsolyból. De ha nincs ott a szülő, aki ott áll a fiatal mögött, akkor üres tarsollyal kel útra, nem kevés nehézséget okozva a későbbiek folyamán.

Az „A” projektet az elárvult fiatalokért szervezzük, hiszen ők is ott ülnek az iskolapadban és sokszor senki nem tudja róluk, hogy: meghalt az édesapjuk vagy börtönben van az édesanyjuk vagy élnek a szülők, de látni sem akarják a gyermeküket; esetleg mozaik családban élnek, amiben kissé elárvultnak és izoláltnak érzik magukat. Nekik is próbálunk segíteni!

„B” projektben az árva tinédzserekért fogunk élményterápiás napokat szervezni az ország gyermekotthonaiban, hogy választhassanak a kosarunkból egy kis „hamuban sült pogácsát és bort”.

csanyis

Fővédnök:

Csányi Sándor

a Thália Színház művészeti vezetője.

„A” projekt: ELÁRVULT TINÉDZSEREKNÉL:

Szeretnénk meghívni az osztályokat és a pedagógusokat a Thália Színházba az „Interaktív művészeti tanórákra”, amelyben a színészek tanítanak bennünket az „élet katedrálisán”. Amikor nem a tankönyv szövege, hanem az élő történetek, a humor, a tánc, és az életesemények közben megélt érzéseink, gondolataink tanítanak bennünket valami fontosra! Nincs szükség iskolás táskára és ellenőrzőre, de szükség van halló fülekre, látó szemekre, érző szívekre és kíváncsi, serdülő személyiségekre. Mindenki kaphat majd belőle egy olyan szimbolikus „pogácsát”, amit az élete folyamán valamikor majd „el is fogyaszthat”!

1. INTERAKTÍV MŰVÉSZETI KÖZÉPISKOLA A THÁLIA SZÍNHÁZBAN

Ideje: 2015.11. 18. Szerda 10-12h-ig
Helyszín: Thália Színházban, Bp. 1065 Nagymező u. 22.-24.
Színészek: Csányi Sándor, Schell Judit, Vida Péter, Pindroch Csaba és meglepetés

Jelentkezni lehet intézményenként akár több osztállyal is!

Kamondi Zsuzsanna 06-20-582- 15-59;
Polus Enikő 06-30-218-44-45
mskiroda@gmail.com; eniko@meseko.hu; polus.eniko@gmail.com

A részvétel ingyenes!

Jelentkezési lap kitöltésével lehetséges, amelyet megtalál:

Jótékonysági rendezvénysorozaton belül: Jelentkezés a rendezvényekre – fül alatt

Várjuk szeretettel az oktatási intézmények jelentkezését!

2. ELŐADÁS: „Örökkön örökké szeretve” BÖJTE CSABA

Böjte Csaba (ferences szerzetes) előadása: „Örökkön örökké szeretve”
és Polus Attila ( tinédzserként árvult el) beszélgetés

Ideje: 2015.11.30. Hétfő 18h30-20h30

Böjte Csaba

Helyszín: Thália Színház, Bp. 1065 Nagymező u. 22.-24.
Regisztráció: a részvétel ingyenes, azonban regisztrációhoz kötött!
Regisztrálni: Thália Színházban lehetséges Október 1-től:

A helyszínen  Böjte Csaba által vezetett Dévai Szent Ferenc Alapítvány tinédzsereinek adományládában fogunk gyűjteni.

Szeretettel várunk mindenkit, hogy a felnőtteknek is jusson „hamuban sült pogácsa és bor”!

Felemelő esténk lesz!

3. Kamaszmonológ író verseny a Móra Kiadóval:

Janikovszky Éva

a, Verseny: Janikovszky Éva születési évfordulójára emlékezünk, így a monológ versenyt kamaszoknak hirdetjük meg.

„Janikovszky Éva: A tükör előtt” című kamasz monológja sok fiatal lelki preventív és korrektív segítője volt, hiszen nyilvánosan kimondta azt, amit annak idején „el kellett fojtani”! Lelki egészséget segítő prevenciós irodalomnak tekintjük. A versenyen olyan kamasz monológokkal lehet nevezni, amik a tinédzser személyes mindennapjairól, gondolatairól, érzéseiről, problémáiról, vágyairól, nehézségeiről, online-offline életéről, facebook használatáról stb. szólnak.

Terjedelme: minimum fél oldal –  max. másfél oldal
Beküldési határidő: 2015.12.15.
Beküldés e-mailen: eniko@mesekő.hu; mskiroda@gmail.com; polus.eniko@gmail.com

Minden beérkezett e-mailre visszajelzést küldünk!

Iskolánként többen is részt vehetnek! Kérjük az igazgatók, magyar tanárok és az osztályfőnökök segítségét! Várjuk a monológokat e-mailen!

EREDMÉNYHIRDETÉS:

2016.01. 12. Kedd 15H-TÓL A MIKROSZÍNHÁZBAN a Móra Kiadóval és a Mesekő Alapítvánnyal

b, Monológ címválasztási lehetősége:

Janikovszky Éva könyvcímei közül ki kell választani egy címet és arra megírni az őszinte hangvételű, bármilyen tinédzsereket érintő témakörű monológot.

A következő 7 könyvcím közül kérjük válasszanak egy címet:

1. Ájlávjú
2. Akár hiszed, akár nem
3. A lemez két oldala
4. Az úgy volt…
5. Kire ütött ez a gyerek
6. Velem mindig történik valami
7. Ha én felnőtt volnék

Az eredményhirdetésre a résztvevők elhozhatják a családjaikat és a pedagógusaikat.

Meghívót külön küldünk e-mailen!

A monológ verseny zsűri tagjai:
Csányi Sándor – fővédnök, Thália Színház művészeti vezetője
Kovács Zsanett – Móra Kiadó
Tibenszky Moni Lisa – Felelős Szülők Iskolája
Polus Enikő – Me-Se-Kő Mentálhigiénés Segítő Központ vezetője, szakmai koordinátora
Kamondi Zsuzsanna – Mesekő Alapítvány elnöke, központ vezető helyettese
Király Katalin – Me-Se-Kő  logopédus, terapeuta, „színházjátékok mestere”
Csizmás Adrienn – Me-Se-Kő pszichológusa, terapeuta